Ankara Cam Balkon

Ankara Cam balkon sistemleri artık çok popüler! Bütün bu yaygara ne için? Geleneksel ferforje korkulukların nesi yanlış?

Cam balkon sistemleri Haritada Balkon Sistemleri koydu! Aşağıdaki soru ve cevaplarda, Ankara Cam Balkon Sistemleri Ltd. Şti. Müdürü Enker Cam Balkon, balkon sistemlerinin özel sisteminin tüm doğru kutuları işaretlemesinin neden olduğu cam korkuluklar ve balkonlardaki mevcut trendler hakkında biraz bilgi veriyor.

Neden herkes cam balkon ister?

“Sanırım insanlar camın mükemmel bir ürün olduğunu, darbe ve streslere karşı koyacak kadar güçlü olduğunu, estetik olduğunu ve neredeyse tüm diğer materyalleri birlikte tamamladığını fark ettiler.”

Alüminyum Fitil

Yani ferforje raylara üstün bir ürün olduğunu mu düşünüyorsun?
Tabii cam balkonlara doğru önyargılıyım. Bununla birlikte, bazı özelliklerin geleneksel ferforje çelik işiyle tamamlandığını ancak daha genel anlamda, insanların camın temiz görünümünü tercih ettiğine ve metal işlerin bir kısmının benim için tadıma çok benzer bir “kafes” olduğuna inanıyorum. .

Camlı bile birçok seçenek var, değil mi?
Evet, kesinlikle var. Orada birçok farklı ürün, tedarikçi ve sistem var.

Sadelik için cam balkonlar için üç kategori olduğunu söylemek isterim:

Çok kalın cam kullanan ve dikey metal direkleri kullanmayan yapısal cam sistemleri.
Camı tutmak için “cam kelepçeler” veya “pabuç” kullanan sistemler gönderildi. Bu tip bir cam balkon genellikle her metrede bir dikey direk ve balkon köşelerinde olacaktır.
Üçüncü kategori, kendi kategorisine sahip bir kategoriye sahip olan benzersiz ve özel sistemimizdir. Cam balkon sistemimiz bazı durumlarda dikey destek olmadan uygulanabilir ve gerekirse çok sık olmamalıdır, bu her iki metrede birdir. Dikey elemanlar mevcut olduğunda çok temiz ve kaygan, “Mickey mouse” kelepçeleri veya pabuçları yoktur.
Şimdi kafamı karıştırdın, ne? “Yapısal Cam” ???
Yapısal cam, camın “yapı” olduğu anlamına gelir. Buradaki cam, sadece bir panel olarak değil, yapı olarak ve yapısal bir üye olarak kullanılmaktadır. Yükler, insanlar, rüzgar ve basınca karşı gerçek direnç cam tarafından ele alınmaktadır. Cam, bir kanalın içine sabitlendiği veya kelepçelendiği tabandan dirseklidir.

Yapısal camın ana avantajı, her durumda dikey direk gerektirmeyeceğidir; ana olumsuzluklar, hem ağırlık hem de yük açısından yapı üzerinde büyük bir baskı oluşturması ve elbette diğer sistemlerden çok daha pahalı olmasıdır.

Ankarada bir projeye sunduğumuz bazı yapısal Cam Korkuluk resimleri gösterilmektedir. Dikey gönderilerin bulunmadığını unutmayın.

Bu, şirketinize çok benziyor mu?
Bazı durumlarda bizim cam korkuluklar herhangi bir yazı gerektirmez. Bu durumlarda çerçevesiz cam korkuluklara çok benziyorlar.

Cam korkuluk ürününü neden yapısal camdan ziyade öneriyorsunuz?
İlk önce benim işim de bu; ama müşteri geribildirimlerinden ciddi şekilde, sistemimizin fiyatının, yapısal cam maliyetinin yarısı ile üçte biri arasında olduğunu öğrendik, ancak sonuç çok benzer. Ancak sadece maliyet faktörü oynamaktadır. Bir başka önemli husus ise bakım ve cam panellerin gelecekte değiştirilmesidir. Bu, yapısal cam ile çok zordur, oysa Balkon korkuluk sistemi ile çok kolaydır.

Bahsettiğiniz üç kategori için bana pazar fiyatları hakkında bir fikir verebilir misiniz?
Benim tecrübemden:

10 mm net sertleştirilmiş gözlükler ile geleneksel “posted” sistem, paslanmaz çelikte lineer metre başına yaklaşık 2500-3000 TL’YE mal olacak.
15mm açık sertleştirilmiş gözlük ile Yapısal cam korkuluk sistemi, lineer metre başına yaklaşık 600 TL – 750 TL mal olacak
Balkon 2 sistem cam korkuluklarımızı, 10 mm net sertleştirilmiş fitiller ile satıyoruz, bu da 225 TLden başlıyor. ”
Bir sistem seçilirken ağırlık bir faktör oluşturuyor mu? Bana üç kategorinin hangi ağırlık faktörünü dayattığı hakkında bir fikrin var mı?
Ağırlık birçok durumda önemli bir unsur olabilir; Özellikle yapıdan çıkmış balkonlar üzerinde. Dirsekli balkonlarda ağırlık, balkon yapısının “tepkime yükü” hesaplanırken kritik bir faktör haline gelir. Yapısal mühendislikte bir aksiyom “ağırlığa karşı daha fazla yapıya daha fazla ağırlık verir”.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir